ACIFR
Accueil ACIFR

 

Eksport jest łatwy!
Poradnik dla małych i średnich przedsiębiorstw

Niniejsza książka przeznaczona jest dla małych i średnich przedsiębiorstw, które wyruszają na podbój rynków zagranicznych. Przewodnik ten opisuje cenne rady, wskazówki, które okazują się kluczem do sukcesu w branży eksportowej. Przeznaczony jest dla przedsiębiorców, studentów, wszystkich tych, którzy dążą do jednego: sukcesu. W nowej potężnej Polsce, która względnie niedawno się narodziła na nowo, nie raz spotykałem ambitnych ludzi, wojowników pracy, rycerzy przedsiębiorstw...To właśnie im dedykuje tę książkę.  By stworzyć polską wersję książki zwróciłem się z prośbą do mojej polskiej przyjaciółki frankofila, która spędziła miesiące w domu na południu Brukseli. Wspólnie, przez 3 lata pracy Parlamentu Europejskiego, kolaborowaliśmy nad różnymi projektami w ambasadach w Paryżu, a także w winnicach w Szampanii. Ze współpracy, którą nawiązaliśmy narodziła się oto ta lektura w wymiarze polskim. Poświęcając 2 godziny na lekturę spróbujemy zarazić was pasją eksportu, wskazując jednocześnie pierwsze kroki w tej branży. Integralną częścią książki są też liczne zabawne historyjki, które spowodują, że na waszych twarzach niejednokrotnie pojawi się uśmiech. Opisane przykłady i anegdotki są «z życia wzięte» i miałem okazję doświadczyć ich na własnej skórze.

           

Bruno Bernard Ekspert do spraw handlu międzynarodowego, specjalista do spraw handlu zagranicznego, były student w Uniwersytecie w Liège dzisiaj zatrudniony jako wykładowca w European Business School w Brukseli. Lobbysta w Parlamencie Europejskim, doradca w handlu zagranicznym, dyrektor komitetu Stowarzyszenia Frankofońskich Konsultantów Przemysłowych. Rycerz Orderu Korony.         

Laetitia Vignaud niezależna dziennikarka.Ukończyła z dyplomem studia prawnicze i studia nauk politycznych Uniwersytetu Paryskiego Sorbona- Panteon. Specjalizację dziennikarską otrzymała w Uniwersytecie Louvain-la-Neuve. Fascynatka internetu i pisarstwa, współpracowała z dziennikami takimi jak Le Soir i L’Echo.

 Anna Wawrzonkowska studentka języka francuskiego na Uniwersytecie Śląskim. Pasjonatka języka francuskiego. Liczne podróże po Europie umożliwiły jej doskonałą adaptację tłumaczenia w swoim rodzimym języku. Uczestniczyła też w programie tłumaczeniowym organizowanym przez Fundację Jacques Chirac.


Eksport jest łatwy! Poradnik dla małych i średnich przedsiębiorstw wydany w 2008 przez Edipro znalazł się w czołówce książek traktujących temat marketingu we Francji, Belgii, Kanadzie i Szwajcarii... Wersja francuska zaktualizowana w 2009 i zaadoptowana dla małych i średnich przedsiębiorstw Maghrebu stała się błyskawicznie sukcesem w Algierii i Tunezji (wersja w języku arabskim). Wersja niemiecka, rumuńska, angielska i tajska są w trakcie tłumaczenia...
 

 

 

>>> L'export facile pour les PME - PMI (version Francaise)

 

 
 

Recommandations